unutmakMerhaba arkadaş! 28 Ocak’tan bu yana hiç kelam etmedim burada, biliyorum. Büyük ayıptı bu hem size hem kendime. Ancak güçlü sebeplerim de var elbet… Valide hanımın ufak bir ameliyatından mütevellit, tatilde evin yükü bir nevi 3 adama yüklendi. Temizlik yaptım la hep. Bir yandan da aktif grafik tasarım işlerime devam ediyordum. Malum, bizim şirketin organizasyonları Şubat ve Mart aylarında çok yoğun oldu; sabahlara kadar afiş tasarlamaktan ciğerim soldu! Tabi burayı da aksatmadım. Bir iç mimar edasıyla siteyi baştan aşağı değiştirdim paşam! Artık daha bir janjanlı oldu.

Ne yazmak konusunda düşünürken aklıma birden masaüstüne arşivlediğim resimler geldi. Genelde dizi repliklerinden oluşan ya da dizi karakterlerinin sözlerinin yazdığı resimler. Yürüyelim bakalım, nereye kadar gideceğiz…

Düşün düşün, boktur işin demiş ya atalarımız; düşünmek kadar çok yaptığımız diğer bir eylem de beklemektir mirim. Biz çok bekleriz, en biz bekleriz. Salağız ya çünkü, sevgiden aşağı kalmaz benliğimiz. Gideni götüremeyiz asla. Aslında gitmez o bizden. Biz de bekleriz onu.

Elimizden bir şey gelmiyorsa beklemek de bir iştir aslında. Ağır gelmesin kimseye; bekleyecek bir şeyi olmamaktır zor olan… Sevgi güzeldir, diri tutar insanı. Hayat heyecanını kaybettirmez hem. Yaşama sevinci falan. Güzel oğlum bu şey, sevin birbirinizi. Kavga edip kırmak ya da üzmek ne diye?

Bak insanoğlu çiğ süt emmiş, eyvallah! Her konuda bencil de olabilirsin, okey! Gerektiğinde kendi çıkarlarını da düşünmek zorundasın usta. Bu tabiatın kanunu. Ama bari benim gibi yap da bir konuda bencil olma be… Mutluluk! Ben mutlu olursam yalnızca ben mutlu olurum. Ama ben kendimi düşünmeyip onu mutlu edersem, ondan daha fazla mutlu olurum hem de onunla beraber. Paylaşmayı, sevgiyi, mutluluğu bilin. Az pozitif olun eşek sıpaları!

P.s: İster limanda otobüs bekle, ister tekne; o tekne gelirse çok fena denizi köpürtecek, hem de ne!

ismail abi