whatsapp-web-bilgisayarMerhaba efenim. Teknoloji üzerine güncel olayları yakaladığım gibi yazmaya çalışıyorum. Yaklaşık 2 saat önce de bir olaya tanıklık ettik. Geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından satın alınan WhatsApp’ta ne gibi yenilikler yapılacağı merak konusuydu. İşte meraklar çok güzel bir sonuç doğurdu. WhatsApp artık bilgisayarlardan da kullanılabilecek! Kullanmak için ufak tefek zorunluluklar da var tabi. Bildiğim kadarıyla şuan sadece Android, Blackberry ve Windows Phone kullanıcıları faydalanabiliyor. iOS güncellemesi ne zaman gelir bunu zaman gösterir. 

Öncelikle hatırlatmam gereken iki husus var. İlki, bu uygulama için Google Chrome kullanmanız gerekmekte. İkincisi ise, Android kullanıcı iseniz Google Play Store’a girip WhatsApp’ınızı güncellemeniz gerekmekte. Güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra WhatsApp arayüzüne girip Seçenekler penceresini açın. Orada WhatsApp Web sekmesini göreceksiniz.

whatsapp-webBuraya girdikten sonra karşımıza bir scanner çıkıyor. Burada da devreye WhatsApp internet sitesi giriyor. https://web.whatsapp.com/ adresine girip ekranda gördüğünüz QR kodu WhatsApp scannerda taratmanız gerekiyor. Tarama işleminden sonra artık bilgisayarınız ile telefonunuzdaki WhatsApp entegreli hale gelmiş oluyor.

Dipnot: Şayet mağazada güncelleme yoksa (bazı marka/modellere gelmemiş henüz) WhatsApp’ı kaldırıp tekrar kurarsanız WhatsApp Web sekmesini aktif hale getirebilirsiniz.

Untitled-2