parti-kafasiAloohhaaaa! Selamun aleyküm ahali. N’aptınız? Ben boşladım biraz burayı. Fazlasıyla yoğundum, vallahi. Final haftası arasında bir de proje koşuşturmaları oldu. Hatta sırf 2 proje çalışmam uğruna, pazartesi finallerin başlayacağını bile bile Cuma gününden Bursa’ya kaçtım 3 günlüğüne. Sonra finaller falan derken geldi çattı işte tatil. Yaz da tam anlamıyla etkisini daha yeni göstermeye başladı zaten. İlk günler hep bir yağış, bir hava kararması falan boğuyordu hava. Nitekim bir geldi sıcak havalar, pir geldi. Götümden şıp şıp ter aktı bugün resmen. Neyse!

Her yaz olduğu gibi bu yaz da İstanbul’da delirmelere sebep konserler ve partiler oldu, oluyor, olacak! Vazgeçilmezim olan açık hava konserlerine 2 yıldır aralıksız devam ediyordum. Bu yaz tekrar David Guetta İstanbul’da sahne alacaktı. Peki ben bu konsere de gidebilecek miydim? Dibine vura vura eğlenebilecek miydim? Geliyor!

2014’ün çok sağlam etkinlik takvimi vardı yılın ilk yarısında. İlki Steve Aoki’nin partisi oldu. 30 Nisan’da #aokijump ile eğlenip #aokicake yediler. Meraklısı YouTube’da arasın kavramların anlamlarını, izleyip kudursunlar. Tabi eğlence anlayışları yerindeyse… Daha sonra DJMag’in worldwide sıralamasında 1. olan -yani dünyanın 1 numaralı DJ’i kabul edilen- Hardwell İstanbul’a ayak bastı. I am Hardwell adını verdiği dünya turnesinin Türkiye ayağı mükemmel görsel showlarla geçti. Sıra geldi David Guetta konserine. Yine bir Unilife Turkey organizasyonu ile David Guetta Türkiye’ye gelecekti. Adam 2 kere geldi Türkiye’ye bildiğim kadarıyla. Bir daha gelir, gelmez derken kışın açıklandı konser. Ulan dedim, gitmek lazım buna. Hesaplayınca 130 TL’yi bulan bir bütçe çıkıyordu bana Bursa’dan katılacağım için. Ama ne oldu? Bir kez daha kısmetim, bahtım benim yüzümü güldürdü!

2011 yılında bir lisenin festivaline DJ arkadaşım ile birlikte katılmıştık. İlk iş falan, sonrası muazzam. İlk konser TNK, ardından Kolpa vs. derken iş Alexandra Stan’e kadar gitti. 2012 yılında görev aldığım Alexandra Stan sanatçı olarak worldwide olan ilk konser deneyimimdi. Hem izleme, hem çalışma olarak. Devam etti baht, tam 2 yıl önce –aslında yarın tam 2. yılı olacak– Didem Erol ile twitter’da mentionlaştım. Hop, 30 Haziran’da Unilife Turkey organizasyonuyla Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşen Pitbull konserine hediye bilet geldi. 2012 yılı bitmeden Temmuz ayında da 7 Ekim’de yine Unilife Turkey organizasyonuyla Küçüfçiftlik Park’ta gerçekleşecek olan LMFAO konserine çift kişilik sahne önü davetiye geldi. Maşallah! İşte orada başladı bende worldwide açık hava konserleri. 2012’nin son demlerinde bir Unilife Turkey organizasyonu daha vardı. Yılbaşı partisi, İstanbul Hilton’da. Far East Movement sahne alacaktı. Çift kişilik davetiyem vardı ama gidemedim ne yazık ki final haftasından dolayı…

2013’e girdik iyi hoş derken Vestival çıktı piyasaya. On numara bir festival. 2 günlük, o da Küçükçiftlik Park’ta. Bu sefer organizasyon şirketi farklı tabii. Twitter’da fenomen falan değilim ama Taci Kalkavan’la az-buz tanışıklığım, muhabbetim vardır. Adam Bursalı ne de olsa. Vestival’in sosyal medya işleri Taci dayıdaydı. Tüm fenomenler güzel tweet atana çift kişilik kombine yapıştırıyordu. Ben JoKaTo, Argostroloji ve Taci ağbiye mention atmıştım “beni de götürsenize la” diye. Birkaç gün sonra hashtag’e tweet attım, pat DM ve takip geldi. Vestival’den, numaramı istiyorlar. Verdim, arayan Taci Kalkavan, Orçun ağbi yani. Konuştuk ettik, pasladı 2 tane kombine. 2012’deki 3 konserden sonra 2013 yılı 2 günlük 6 dünya yıldızını barındıran bir festivalle geçmişti.

2014’e gelince, ilk isim David Guetta oldu. Radyo Fenomen’den kazandım çift kişilik bileti. Radyoyu dinlerken “It’s David Guetta” anonsunu duydum Guetta’nın kendi sesinden. Hemen aradım radyoyu, kazandım bileti. Tam 24 saat sonra onunla da deliler gibi zıplayıp eğleneceğiz. Yine bana İstanbul, yine bana Küçükçiftlik Park yolu gözüktü ihtiyar. Yaz ayları geldi mi konserler akıyor. Korkmuyor da değilim hani, 2015 yazında çıkmazsa n’apıcam diye. :p Olmadı parayla bilet alır mutluluklar dilerim. 😀

Bunlar da malum tweetler…

321

4 5