Her gece olduğu gibi dün gece de sahura kadar oturuyordum. Birden twitter’da bir arkadaşımın yaptığı RT’ler ve Taci Kalkavan’ın öfke dolu söylemleri gözüme takıldı. Herkes bir kızdan bahsediyordu ve bir twitter fenomeninden. Kızın uygunsuz içerikleri olduğu söyleniyor ve fenomen olduğu söylenen kişinin de bu içerikleri paylaşarak rant sağladığı ve kızı zor duruma soktuğu ortaya atılıyordu. Hashtag açılarak kızın hesabını spamlama kampanyası başlatıldı ve hesap ile uygunsuz içerikleri daha fazla ifşa olmadan ortadan kaldırıldı.

Hashtag üzerinden tweetleri okuyarak durumu anlamaya çalışırken birden karşıma absürt bir fotoğraf çıktı. 14-16 yaşlarında bir kız, üstsüz bir fotoğraf. Meseleyi anladım. İlerlemeye devam ettim, bahsi geçen fenomenleri de buldum. Önce 1 taneydi, sonra dalga muhabbeti yapan 2 kişi olmuşlar söylenenlere göre. Ben hala dışarıdan izleyip anlamaya çalışıyorum. Bugün de biraz sözlükleri karıştırdım ve edindiğim bilgiler gerçekten kafa karıştırıcı oldu. Sosyal medyanın etkisini bir kez daha görmüş olduk.Söylemlerin ağır bastığı yorum şu: İsmi geçen fenomen, twitter’da sürekli küfürvari tweetler atıyormuş. Kızlara da oynar gibi tweetler attığı da olmuş. Bazı kızlar da uygunsuz, çıplaklık içeren fotoğraflarını daha öncelerinde bu şahsa atmışlar. Bazen böyle fotoğraflar istediği de oluyormuş. Neyse, bu bahsi geçen Ebru da DM (direkt mesaj) üzerinden bu elemana üstsüz fotoğrafını atmış. Bir söylentiye göre elemana atarken kendi profilinden de yayınlamış. Diğer söylenti ise DM’den gelen fotoğrafları elemanın profilinde yayınladığı üzerine. Kız da daha sonra yayınlamış ve bu fenomen RT’leyerek ifşa etmiş.

Şu an bir hesap var. Akşamki fotoğraflar hala duruyor. Kızın kendisine ait olduğu ve yeni açtığı yazıyor ancak doğruluğu fazlasıyla tartışılır. Fotoğraflar orada açık şu an, ancak hesap linki vermek aşağılık bir tavır olur.

Neticesi; bizim gençliğimiz kendini bir şey sanıyor ama gerçekten fos! Laf ettiğimizde biz yanlış oluyoruz ama mesele bu işte. Şevval Duru’dan sonra Terbiyesiz Ebru vakası. Ailesinin canı yanmayacak mı? Bu kızı böyle mi yetiştirdi ailesi yoksa özenti gençliğin bir eseri mi davranışları? Yazık…