11

Instagram’ı bilgisayardan kullanmak mümkün!

gramblr-instagram-uygulamasşMerhaba arkadaşlar. Uzun süredir web üzerine bilgi veren yazı yazmıyordum. Bugün bir arkadaşımın twitter’daki retweet’inde denk geldiğim uygulamayı sizlerle paylaşmak istedim. Evin’in SosyalMedya.co sitesinin hesabından RT ettiği tweet’teki uygulamamızın adı Gramblr.

Gramblr, instagram’ı bilgisayar üzerinden kullanmamızı olanaklı kılan bir masaüstü uygulaması. iOS ve Android’den sonra Windows 8 geldi bildiğiniz üzere. Ayrıca Windows 8 telefonlardan ziyade bilgisayarlar için daha fazla kullanılıyor. Ben de Windows 8 masaüstü uygulaması çıkar ümidi taşıyordum fakat çıkartmıyorlar. O yüzden, yazılımcıların özel olarak ürettiği bu uygulamalar ancak bizi direk sonuca götürebiliyor.

Öncelikle masaüstü uygulamamızı sitesinden indirmemiz gerekiyor. Ayrıca uygulama Windows işletim sisteminin Xp, Vista, 7 ve 8 sürümleriyle ve Mac OSX işletim sistemiyle uyumlu. Windows ve Mac OSX işletim sistemleri için buradan programı indirebilirsiniz.

Bu yazı 25 Nisan 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Uzun süredir Gramblr ile ilgili şikayet yorumları alıyordum. Bu hafta öğrendiğim yeni bilgiye göre Gramblr güncellenmiş. Yeni arayüzünde kırpma, efekt ekleme gibi değişik özellikler de bulunuyor. Programı indireceğiniz linklerin güncellenmiş hali yukarıda mevcut. Rahatça uygun bir şekilde bilgisayarınızdaki fotoğrafı Gramblr üzerinden Instagram’da paylaşabilirsiniz.

13 Kasım 2017 tarihli güncelleme

Arkadaşlar hala çok yorum geliyor. Ben bu programı keşfedip bloga yazdığımda tarih 3 Ocak 2014’tü. 25 Nisan 2016’da güncellenmiş haliyle bir düzenleme yaptım tekrar. Fakat hala kurulumda alınan hatalarla ilgili yorumlar geliyor. Ben programın yapımcısı ya da sahibi değilim. Sadece sizlere faydalı olabileceğini düşündüğüm için paylaştım. Yukarıda verdiğim linkte zaten kurulumun görselli anlatımı mevcut.

Uyarı: Yazının kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Lütfen yazıyı kopyalarken kaynak adı ve blogun linkini yazarak paylaşınız.

Emir Doğan

Ege mezunu mektepli gazeteci ve buraların paşası. Yazıyorsam bir sebebi var, okuyorsun çünkü...

11 Comments

 1. dediğiniz işlemleri sırası ile yaptım ancak CAPTİON kısmına birşey yazıyorum save captionu tıklıyorum ama bir şey olmuyor orada kaldım yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  • Merhabalar,
   Program hakkında çok fazla detaylı bilgim yok. Ben sadece anlatımını yaptım, fakat caption kısmında bir şey yazmadan yüklemeyi denediniz mi acaba? Eğer sizden ve internet bağlantınızdan kaynaklı bir problem yoksa program artık hizmet vermiyor olabilir.
   Gecikmeli cevap için özür dilerim ayrıca… :)

 2. tmm tmm imleç çıkıyor ama login e basınca bişey olmuyo napıcam acaba söylermisiniz? teşekkürler

  • Merhabalar,
   Uygulama son güncellemesiyle birlikte sağlıklı çalışmaktadır. Yazıdaki linkler güncellendi. Son versiyonunu indirip tekrar fotoğraf yüklemeyi denemenizi tavsiye ederim. :)

 3. Merhabalar,
  Gramblr’ın yeni versiyonunu indiriyorum. Kurmak için exe dosyasını açtığımda tarayıcımda localhost.gramblr.com adresine yönlendiriyor. Bir türlü kuramadım yardımcı olur musunuz?

 4. URL Eklenemez
  Doðrulama baþarýsýz oldu: Could not find image, is the photo set to private?
  – bu hatayı alıyorum ne yapmalıyım

  • Hocam ben programın sahibi ya da kullanıcısı değilim. 2014’te ilk keşfettiğimde program sorunsuz çalışıyordu. Fakat şuan akıbeti hakkında hiçbir fikrim maalesef ki yok…

 5. Kardeşim form doğrulama başarısız oldu hatası ne demek herşey güncel sis win 7 professional

  • Hocam aynı cevabı sizin için de vereyim; ben programın sahibi ya da kullanıcısı değilim. 2014’te ilk keşfettiğimde program sorunsuz çalışıyordu. Şuan program hakkında en ufak bir bilgim yok. Size yazıda verdiğim linkte gördüğüm kadarıyla görselli kurulum anlatımı mevcut. Ona göz atarsanız daha iyi olabilir sizin için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir