love-is-a-lieUzun süredir kafamda dönüyor bazı düşünceler, her zaman olduğu gibi yani. Aycan sürekli yakınıyordu “biz kızlar neden badboys’lara hayran oluruz la” diye diye. Konu bu: kötü oğlanlar. Hacamat, bu hatun kısmı niye böyle? Yani bir tek ben düşünmüyorumdur herhalde bu konuyu ha? Hadi ama kamooon! Ya siz kızlar, diyeceğiniz ya da demek istediğiniz bir şeyler var mı? Niye oğlum niye? Sizi sevmeyen dangalakların peşine niye koşuyorsunuz? Bir kısmınız aklı götüne kaçmış, öyle geziyor. “Sana sevgisini veren şey sol göğüsünün hemen altında” lafını yanlış anlamış bağzı hanım kızlarımız ki, göğüsün altı olarak karın kasları ve baklava akıllarına düşmüş. Kışt ulan kışt!

Tamam, bizde yok. Kabul. Olana da saygımız var, eyvallah! Ama onların nesi size bir kazanç sağlıyor allasen? Hem komik, hem tatlı, hem karizmatik, hem uzun boylu, hem kaslı, biraz da zengin -bu kitlesine göre değişir- ve aşk adamı. Hayır bi’ düşün Allah aşkına. Gerçi Tarık Mengüç bile Rock’n Coke’ta sahne alacak çektiği isyan klibinden sonra, gerçek oldu isteği. Ama üst satırda saydıklarım, saydıklarımız… Bir erkekte top-la-na-maz. Kainata ayrıkı lan.

Asıl mesele şu: siz gidip badboys’lara takılıyorsunuz. Bağzıları sizleri -affedersiniz- itin götüne sokup sokup çıkartıyor. Sonra tü kaka erkekler. Hadi lan ordan! Altıparmak ve Kent Meydanı’nda da gece 12’den sonra paralı asker çok oluyor. Her kızı onlar gibi genellesek olur mu? Ben o midesizliği yapamam şahsen. Siz de yapmayın.

Sen git elin yakışıklı, kaslı, kızların ilgi odağı oğluna tutul. Onunla flört et ama aldatabileceğini ya da kıskançlık krizlerine gireceğini hesap etme. Oğlum o özellikler kimde olsa toto semalara kadar yükselir, egonun kareköküne bile vurur. Düşünsene bi’, kızlar sana hasta ve etrafında pervane; ÇILDIRIRSIN!

Pek bir şey beklemeyin kızlar. Onlar kendi statülerindeki kokoş ablalarımızla takılsınlar. Yüksekten uçmayın. Seveni iterler, iteni severler gibi -sansürlüdür- felsefik bir söz var, bilmem bilir misiniz. Seveni sevin, daha çok sevilirsiniz. Sevmek zorunda değilsiniz tabi, kriterleriniz de olsun. Ama sadece değer verip size ilgi gösteriyor diye de insanları hayatınızda tutup istemeden umut vermeyin. Biraz da ilgi manyaklığı olur bu… Bazı hanım kızlarımız gibi sna o gözle bkmamştm ama bn yha .s.s demeyin ve bakmaya çalışın. Eğer değecek karakterde biriyse. Neticede zamanın ne göstereceğini bilemezsiniz.

P.s: Kapıyı açmadan kapının ardındaki kadın çığlığının ne için olduğunu bilemezsiniz. Örümcek de görmüş olabilir kadın, katil de…