2

Genç İletişimciler’den ödüllü blog!

26-aydin-dogan-genc-iletisimciler-blog

Peeeh! Buraya yazmayalı bi’ hayli olmuş; affola! Blogum ile Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından bu sene 26.’sı düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması’na katılmıştım. Nitekim bir süre önce finalist olarak ilk 3’e girdiğimi ve ödül almaya hak kazandığımı da öğrenmiştim. Ancak ne hikmetse buraya bi’ türlü yazamadım bu sevincimi. Sosyal medyada kaldı sadece.

Ve o an geldi! 11 Aralık Perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Aydın Doğan Vakfı 26. Genç İletişimciler Yarışması‘nda İnternet Yayıncılığı-Blog kategorisinin 1.’si oldum!

2010 yılında internet hayatımda, tabiri caizse sağlam adım atmaya başladığımda, www.emirdoan.org adresiyle blog yazarlığıma başlamıştım. 2 yıl gibi bir süre idame ettirdiğim blogumu radikal bir kararla kapatma kararı aldım. Yaşadığım birkaç sunucu talihsizliği de bu kararımda etken olmuştu. Hazır geçmişe sünger çekip temiz bir sayfa açacakken ‘neden yeni bir defterden temiz sayfa açmayayım?‘ dedim kendime. Uzantımı herkesin bildiği .com yapayım, akılda tam kalsın dedim ve 2012 yılının Haziran ayında bu blogu kurdum. 2 yıldır da aklıma bir şeyler geldikçe, canım sıkıldıkça, mutlu oldukça, mutsuzlukta boğuldukça buraya karalıyorum.

Nihayetinde Genç İletişimciler Yarışması’nda blog kategorisinin var olması da beni yarışmaya katılmaya itti. Şükür, hislerimde yanılmadım ve finalist olduktan sonra 26.’sı düzenlenen yarışmada 4. kez ödül dağıtılan İnternet Yayıncılığı dalı Blog kategorisinde Emir Doan – Paylaşımın Dibi isimli naçizane blogumla 1. oldum. Bu ödül aynı zamanda bu yıl fakültemizde Gazetecilik bölümümüzün tek ödülü. Bildiğim kadarıyla uzun süredir bölümümüzden ödüllü proje de çıkmamış. Zirveyle başlamış olduk…

Aynı zamanda fakültemizde farklı kategorilerde ödüller de aldık! Reklam dalı İnternet Reklamı kategorisi 1.’si “Alo 158” isimli çalışmasıyla Senegalli dostum Abdoullaye Gning oldu. Yine Reklam dalı Açık Hava Reklamı kategorisinde de tanışamadığım, fakültenin yeni mezunlarından Alican KılıçoğluSıkışan Şehirler” adlı harika fikirli çalışmasıyla 1. oldu.

En çok ödülü alan bölüm bu sene de Halkla İlişkiler oldu. Yarışma sayesinde tanıştığım dünya tatlısı, güzel insanlar da bir 1.’lik ve iki 3.’lük alarak yarışmada yer aldılar. Halkla İlişkiler dalı Kurumsal İletişim Projesi kategorisinde Tuğçe Aydın, Emine Bayrak ve Nimet Cansu KesğinÇocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği” isimli projeleriyle 3. oldular. Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisinde ise fakültemizden 2 ekip yarışıyordu. Çok iyi bir haber geldi ve 2 ekip de finale kaldı. “Atık Yağ Bilinçlendirme Kampanyası” adlı projeleriyle Fatih Aksoy, Havva Doğaç, Tolga Kahrıman ve Onur Tos 1. oldular. “Şehir Bahçeciliği ve Şehirde Ekolojik Yaşam Bilinçlendirme” isimli projeleriyle Semra Başak Akbaba, Meltem Oruz, Emre Uçar ve Ceren Yümlü ise 3. oldular.

Hepsini tek tek tekrar buradan tebrik ediyorum. Çok güzel vakit geçirdik. Aldığımız tüm ödüllerle Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak 26. Genç İletişimciler Yarışması’nda en çok ödül alan 3. üniversite/fakülte olduk. İşte bu gurur hepimizin!

Başarıların arkasındaki gizli kahramanlar olarak bana inanan, beni teşvik eden, iyi dilekleriyle ve düşünceleriyle beni daima motive eden ve hayatıma 1 çekirdek kabuğunu dolduracak kadar bile olsa bir şeyler katan sizler sağ olun, var olun. Başarı yolunun ilk taşı olsun diyelim, gerisini bekleyelim… Teşekkürler! :)

Emir Doğan

Ege mezunu mektepli gazeteci ve buraların paşası. Yazıyorsam bir sebebi var, okuyorsun çünkü...

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir