serzeniz-kadina-siddete-hayirGünlerden yine Ege Üniversitesi ve yine gurur tablosu. Ege Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Sanat Tarihi Topluluğu çok güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Hepsi “Daha iyi bir dünya için SERZENİŞ!” dedi. Attı demek topluluk adına olur. Topluluktan olmayıp da bu projenin ucundan kenarından tutan onlarca kişi var ki, hepsine helal olsun!

Günümüz Türkiye’sinde toplumsal bir sorun ve toplumsal bir yara olan kadına şiddet, tecavüz ve taciz gibi korkunç olaylara dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen proje, Dur De isimli şarkıya çekilen klip ile dile getirildi. Proje sosyal medyada ve Ege Üniversitesi başta olmak üzere birçok mecrada dikkatleri üzerine çekti.

Projenin klibi Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Kültür Merkezi MÖTBE’de düzenlenen Mehmet Erdem konseriyle tanıtıldı. Konser öncesi projenin yapılmasında en başta görev alan Ege Üniversitesi öğrencilerinden Bora Er konuşmasını yaptıktan sonra projede ve klipte yer alan herkese plaketleri takdim edildi. Plaketlerin verilmesinden sonra barkovizyonda Dur De şarkısına çekilen klip yayınlandı.

Plaket takdimi ve klip gösteriminin ardından sahneyi Mehmet Erdem ve orkestrası alarak konseri izlemeye gelen yüzlerce öğrenciye güzel bir müzik ziyafeti yaşattılar. Ücretsiz ve herkese açık olan konsere girebilmek için katılımcılardan Konak Belediyesi’nin tekerlekli sandalye projesine destek amacıyla 10 adet mavi kapak istendi. 10 adet kapağı girişte teslim eden herkes konserde Mehmet Erdem ile doyasıya eğlendi.

Hakim Bey, Yalan Dünya ve Kadınım şarkıları başta olmak üzere birçok şarkıya tüm salon eşlik etti. Bir yandan gururlanıp bir yandan eğlenilen bir konser olarak bence Ege Üniversite’sinde bir ilk oldu bu proje. En azından 2 yıllık Ege Üniversitesi öğrenciliği hayatımda bir ilk oldu.

Kendi adıma projenin tüm mimarlarına ufaktan büyüğe kadar ucundan tutan herkese sonsuz teşekkürler ve saygılar!

Ufak bir destek için ben de oradaydım. 🙂

emir